پرند در مسیر استقلال سیاسی و اداری؟ / با حلوا حوا گفتن دهان مردم شیرین نخواهد شد

پرند در مسیر استقلال سیاسی و اداری؟

با حلوا حوا گفتن دهان مردم شیرین نخواهد شد…

 

شهر جدید پرند پس از فراز و نشیب های فراوان به میانه راه سال ۱۴۰۰ رسیده است. شهری با جمعیت غیررسمی ۳۰۰هزار نفری که کمتر شخصی میتوانست این حجم تراکم جمعیتی را در سال های گذشته برای این شهر متصور شود.
پرند، شهری که میبایست در مسیر استقلال سیاسی و اداری با اهداف بزرگ قرار داشته باشد، اکنون در مرداب زیرساخت های شهری دست و پا می زند!

 

مشکلات زیرساختی و عدم دسترسی به ادارات و سازمان ها

عدم دسترسی به امکانات حمل و نقل عمومی نظیر تاکسی و اتوبوس و در راس آن مترو پرند که هر سال افتتاح آن به سال بعد ارجاع می شود را می توان یکی از مشکلات اصلی این شهر برشمارد. نبود مراکز خرید کافی، فضای سبز بسیار محدود، عدم مدیریت یکپارچه شهری از دیگر معضلات این شهر نوپا است.

 

شهر پرند حتی به عنوان بخش مستقل شهرستان رباط کریم محسوب نمی شود

شهر پرند به عنوان زیرمجموعه ای از شهرستان رباط کریم ( که این شهر حتی به عنوان بخش مستقل شهرستان رباط کریم نیز محسوب نمی شود) دارای مشکلات عدیده زیرساختی است که تمامی مسئولین شهری و برون استانی عدم وجود ساختار بخشداری مستقل و فرمانداری که به استقلال سیاسی و اداری این شهر منجر خواهد شد را دلیل اکثریت مشکلات این شهر میداند.
صحبت مسئولین ادارات و سازمان های شهرستان پیرامون عدم حضور دفتر یا اداره مربوطه شان در شهر پرند نیز دال بر عدم استقلال سیاسی و اداری شهر دارد که البته به نظر نگارنده امکان همکاری تا حد بالاتری وجود داشته اما اراده جدی برای حضور در شهر پرند وجود ندارد.

 

پرند در مسیر استقلال سیاسی و اداری شاید وقتی دیگر!

پیرامون کلاف سردرگم شهر مستقل پرند نظر ها و وعده ها در شهر بسیار است. شهری که در برنامه توسعه آن قرار بود به قطب های صنعتی، گردشگری، پزشکی و … تبدیل گردد، اکنون در ایستگاه اول متوقف شده است. حل این مساله تنها در گرو اقدام انقلابی و جدی تمامی مسئولین و فعالین حوزه های مختلف شهر پرند و در راس آن حجت الاسلام نوروزی به عنوان نماینده سه دوره مجلس مردم رباط کریم و پرند برای رایزنی با ساختارهای سیاسی است.
مردمی که برای کوچک ترین فعالیت اداری بالاجبار به شهر رباط کریم مراجعه می کنند و بابت مشکلات زیرساختی فراوان در شهر فشار بسیاری را متحمل می شوند، حق دارند با به نتیجه رسیدن ” استقلال سیاسی و اداری شهر پرند ” به صورت عملی -نه صرفا وعده و شعار- پرند را به صورت یک شهر جدید، مستقل و مدرن در استان تهران شاهد باشند.

در پایان یادداشت امید است تمامی مسئولین شهری و استانی باور کنند با “حلوا، حوا گفتن، دهان مردم شیرین نخواهد شد” و علی ای حال با حضور دولت جدید آیت ا… رئیسی، در راستای حل این مشکل دیرینه شهر، قدم های جدی تری را بردارند.

مهندس رامتین سعادت
مدیرمسئول رسانه صدای پرند

 

 

آخرین اخبار شهر جدید پرند

مخاطب گرامی شما میتوانید از طریق ادرس ما به نشانی زیر و همچنین دیگر راه های ارتباطی نظیر اینستاگرام تلگرام و آپارات با ما در ارتباط باشید:

www.SedayeParand.ir

 

رسانه تحلیلی خبری صدای پرند
صدای پرند، صدای شما

 

ارتباط با ما:

اینستاگرام صدای پرند 

تلگرام صدای پرند

کانال آپارات صدای پرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *