افتتاح مترو پرند

مدیر عامل شرکت متروی تهران از رفع موانع فرآیند تامین مالی پروژه خط متروی تهران – پرند خبر داد.

مسعود درستی در گفت وگو با ایسنا، در مورد سرانجام بخش باقی مانده خط متروی تهران _ پرند گفت: خط متروی تهران به سمت شهر جدید پرند در امتداد خط یک طراحی شده که این مسیر بیش از ۵۰ کیلومتر است و ایستگاه هایی همچون شهرآفتاب و فرودگاه امام خمینی(ره) در این خط به بهره برداری رسیده است. بنابراین در حال حاضر این خط تا فرودگاه امام خمینی (ره) را پوشش می دهد؛ اما بخش حدفاصل فرودگاه امام خمینی (ره) تا شهر پرند به طول حدود ۲۰ کیلومتر هنوز وارد مدار بهره‌برداری نشده است ؛ در واقع با بهره برداری از این ۲۰ کیلومتر ، کل مسیر ۵۰ کیلومتری خط متروی تهران – پرند کارآیی واقعی خود را پیدا می کند.

 

پایان سال ۱۴۰۱ خط مترو به شهر پرند خواهد رسید

وی در ادامه با بیان اینکه توافقات خوبی فی مابین استانداری تهران، شهرداری تهران، وزارت راه و شهرسازی و شرکت عمران شهرهای جدید صورت گرفته تا گره پروژه متروی تهران – پرند باز شود، افزود: این نوید را به شهروندان ساکن شهر جدید پرند و تهران می‌دهیم که در صورت تحقق وعده‌های مسئولان امر و تزریق منابع مالی از ماه جاری، تا پایان سال ۱۴۰۱ خط مترو به شهر پرند خواهد رسید.

درستی در پایان گفت: خوشبختانه استاندار تهران اخیرا تفاهمنامه تامین منابع مالی پروژه خط متروی شهر جدید پرند را امضاء و ابلاغ کرده و در صورت تامین به موقع  اعتبارات و عمل به تعهدات، شرکت مترو تا پایان سال آینده مترو را به شهر پرند می‌رساند تا جمعیت بیش از ۴۰۰ هزار نفری این شهر ، از نعمت حمل و نقل ریلی به شکل اصولی و قابل قبول بهره‌مند شوند.

 

آخرین اخبار شهر جدید پرند

مخاطب گرامی شما میتوانید از طریق ادرس ما به نشانی زیر و همچنین دیگر راه های ارتباطی نظیر اینستاگرام تلگرام و آپارات با ما در ارتباط باشید:

www.SedayeParand.ir

 

رسانه تحلیلی خبری صدای پرند
صدای پرند، صدای شما

 

ارتباط با ما:

اینستاگرام صدای پرند 

تلگرام صدای پرند

کانال آپارات صدای پرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *