شهردار پرند : پرند قطب استان تهران در آینده نزدیک

دکتر اله یاری ، شهردار پرند طی گفتگویی زنده با شبکه پنج سیما از بیمارستان و زمین بازی کودکان در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش رسانه صدای پرند به نقل از افق تهران، افزایش روزافزون جمعیت در شهر جدید پرند، لزوم شهرستان شدن و نگاه ویژه به این شهر جدید، توسعه زیرساخت‌ها و ارتقای سرانه های شهری، موضوع سگ های بلاصاحب، تکمیل مترو، اقدامات اجتماعی و هویت بخشی به شهر جدید پرند، احداث میادین میوه و تره بار و فعالیت‌های عمرانی و خدماتی، بخشی از مباحثی بود که از سوی شهردار این شهر مورد اشاره قرار گرفت.

حمیدرضا اله‌یاری شهردار پرند با بیان اینکه پرند در ۳۳ کیلومتری تهران قرار دارد و جمعیتش بیش از شهرستان رباط‌کریم است، گفت: مدیریت فازهای صفر، ۱ و ۲ پرند در دست شهرداری و دیگر فازها در اختیار شرکت عمران پرند است که با هماهنگی‌های انجام شده، به زودی تحویل شهرداری خواهد شد.

شهردار پرند درباره امکانات رفاهی این شهر، اضافه کرد: داروخانه‌های فازهای ۸ و ۹ به زودی افتتاح خواهند شد. پرند فقط یک درمانگاه دارد و بیمارستان ۹۶ تختخوابی آن نیز تا سال آینده افتتاح خواهد شد. سرعت رشد سرانه‌های پرند همانند سرعت رشد شهر نبوده است.

 

یکی از درخواست‌های قدیمی و به حق مردم پرند افتتاح مترو است

اله‌یاری درباره معضل سگ‌های ولگرد در پرند، با بیان اینکه این شهر حالت دشت دارد و سگ‌های ولگرد را از جاهای دیگر که کمپ ندارند، می‌آورند و آنجا رها می‌کنند، گفت: از هفته گذشته کمپ نگهداری از سگ‌های ولگرد راه افتاده است که حامیان حیوانات هم سرکشی می‌کنند. در این کمپ به سگ‌ها رسیدگی می‌شود، واکسینه و عقیم می‌شوند. امکانات برای آبرسانی و غذای آنها فراهم است.

وی با اشاره به جمع‌آوری شبانه ۲۰ تا ۳۰ قلاده سگ ولگرد در پرند و مخالفت برخی از شهروندان با جمع‌آوری این سگ‌ها، افزود: این حیوانات باید جمع‌آوری، واکسینه، عقیم و سپس رها شوند. جمعیت سگ‌های ولگرد بسیار زیاد و هزینه نگهداری‌شان بالاست.

شهردار پرند با اشاره به احداث متروی پرند، گفت: یکی از درخواست‌های قدیمی و به حق مردم پرند افتتاح مترو است. این طرح مربوط به توافق شهرداری و وزارت راه بوده و قسمت‌های بزرگی از آن انجام شده است. همچنان پیگیر هستیم و قول می‌دهم که در آینده نزدیک این پروژه به اتمام برسد. در حال حاضر کار ریل رو به پایان است، بخش الکترونیک و سیگنالی آن باقی مانده است که براساس برآوردها ۷۰۰ میلیارد تومان بودجه لازم دارد.

وی درباره گلایه یکی از بینندگان سلام تهران از وقوع سرقت‌های زیاد در منطقه پرند، گفت: در حال حاضر این شهر ۲ کلانتری دارد که متناسب با جمعیت آنجا نیست. در بازدید هفته گذشته وزیر کشور، مقرر شد که ۲ کلانتری جدید به پرند اضافه شود. زمین و ساختمان مناسب هم تأمین شده است.

اله‌یاری با اشاره به لزوم توجه به مسئله هویت در این منطقه، تصریح کرد: در حال حاضر ۳۲ هزار دانش‌آموز در پرند درس می‌خوانند که نوید‌بخش نسل آینده فرهیخته در این شهر است. برای رفع مشکل هویتی در شهرهای جدید، مردم باید با یکدیگر بیشتر آشنا شوند. با برگزاری همایش‌های مختلف، سعی می‌کنیم مردم در کنار هم قرار گرفته و با یکدیگر آشنا شوند. در این صورت امنیت هم برقرار می‌شود.

گلایه ساکنان پرند از نبود میدان میوه‌وتره‌بار

وی گلایه ساکنان پرند از نبود میدان میوه‌وتره‌بار را به حق دانست و اظهار داشت: برای رفع این مشکل با شرکت عمران توافق کردیم که زمین بدهند و کار ساخت بر عهده شهرداری باشد. تاکنون ۲ زمین در فاز ۳ گرفته‌ایم که طراحی‌هایش هم انجام شده است. این طراحی‌ها را برای شورای شهر ارسال کردیم تا تصویب شود. امیدواریم که قبل از عید کلنگ‌زنی را انجام دهیم. البته در فازهای دیگر هم ۶ قطعه زمین داریم که هنوز تحویل نداده‌اند و به محض تحویل گرفتن، برای میدان میوه‌وتره‌بار اقدام خواهیم کرد‌.

شهردار پرند با اشاره به وضع آسفالت جاده‌های پرند، گفت: آسفالت فازهای صفر تا ۲ مشکل ندارد. براساس قانون، شرکت عمران ساخت و ساز را انجام و تحویل شهرداری می‌دهد. در ۲ ماه اخیر، توافقات خوبی با شرکت عمران داشتیم و اختلا‌ف‌ها حل شده است و فاز ۳ را تا یک ماه دیگر تحویل می‌دهد. عید ۱۴۰۱ شهر پرند، کارگاه عمرانی در کف‌پوش معابر و ساخت فازهای جدید خواهد بود. تا آخر سال جاری، فضای بازی کودکان نیز افتتاح خواهد شد.

آخرین اخبار شهر جدید پرند

مخاطب گرامی شما میتوانید از طریق ادرس ما به نشانی زیر و همچنین دیگر راه های ارتباطی نظیر اینستاگرام تلگرام و آپارات با ما در ارتباط باشید:

www.SedayeParand.ir

 

رسانه تحلیلی خبری صدای پرند
صدای پرند، صدای شما

 

ارتباط با ما:

اینستاگرام صدای پرند 

تلگرام صدای پرند

کانال آپارات صدای پرند

نظر برای “شهردار پرند : پرند قطب استان تهران در آینده نزدیک خواهد شد”
  1. شهر پرند سگ های ولگرد زیاد هستند و سبب رعب و وحشت اهالی و ساکنین می گردند.گرانفروشی در شهر کاملا مشهود و ملموس هست.تاریکی و عدم روشنایی در معابر و خیابان های کیسون بالاخص زون ۴ و ۳ و ۵ بسیار مخاطره آمیز هست.امکانات رفاهی و اجتماعی وجود ندارد.نانواها بهداشت محیط و بهداشت عمومی و بهداشت فردی را رعایت نمی کنند.نان بسیار مهم هست اما متاسفانه نانواها رعایت حلال و حرام نمی کنند و سبب آلودگی محیطی نانواها می شوند کیفیت و کمیت نان ها در پرند بسیار بسیار بسیار پایین هست.شهر امنیت اخلاقی و اجتماعی و فرهنگی و دینی ندارد حضور پلیس و ناجا بسیار کمرنگ ودر حاشیه هست سارق و مواد فروش زیاد هست.امکانات پزشکی درمانی بهداشتی در فاز ۶ کیسون وجود ندارد. شهر فقط ساختمان سازی نیست شهر کیفیت می خواهد شهر آرامش می خواهد شهر امنیت می خواهد شهر مدارا اجتماعی و انسانی و دلسوزی و رافت و مهر می خواهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *