اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران

نمایندگان محترم شهرستانهای استان تهران در مجلس شورای اسلامی
سلام علیکم
از آنجا که اکثریت شما از معلمان این استان بوده و می‌دانیم که دغدغه نظام تعلیم و تربیت را دارید ، خواهش می‌کنیم بدون ترس از شائبه دخالت در عزل و نصب‌های دولت انقلابی و به نیابت از فرهنگیان استان محروم خویش که از ارادتمندان دولت جناب آقای رییسی نیز هستند ، پیگیر وضعیت آموزش و پرورش این استان باشید. از آنجا که سابقه ذهنی معلمان استان در مورد همگی شما رعایت آداب معلمی و عدم دخالت در امور اجرایی بوده و هیچ یک از شما به دنبال سهم شخصی در انتصابات نبوده‌اید لذا تقاضا می‌کنیم به نیابت از معلمان استان خویش در شاخص‌های انتخاب مدیران استان بخصوص در آموزش و پرورش که همگی تعلق به آن دارید مداخله نمایید، چرا که مطالبه گری در خصوص شاخص‌ها که متفاوت از دخالت در انتخاب اشخاص است، نه تنها مشروع و قانونی بلکه از وظایف نظارتی‌تان نیز به شمار می‌رود .

شب گذشته تصویر ابلاغ سرپرست جدید اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران که انتصاب مدیرکل فعلی در همین دولت انجام گرفته بود و کمتر از سه ماه از زمان انتصابش نمی‌گذشت در فضای مجازی منتشر شد و به سرعت به همگان رسید. برای ما که ده سال است به امید بهبود اندک در شرایط معیشتی خویش چشم امید به اجرای لایحه رتبه‌بندی معلمان داریم فرقی نمی‌کند که چه شخصی بر این کرسی تکیه زند و چه کسی از آن به زیر آید و حتما برای شما نیز چنین است، اما وقتی نحوه اجرای این تغییر به گونه‌ایست که بر خلاف رویه معمول یک روز قبل از معارفه مدیر کل جدید، ابلاغش در فضای مجازی منتشر می‌شود، در پیش فرض‌های خویش که بر اساس آن تصور می‌کنیم که وزیر دولت انقلابی با داشتن شاخص‌های دقیق برای عزل و نصب چنین جایگاهی در زمانی که انجام آن مناسب باشد اقدام خواهد نمود، تردید می‌کنیم. به وزیر محترم آموزش و پرورش بفرمایید هر که را می‌خواهد بردارد و هر که را صلاح می‌داند جایگزین کند اما انتظار داریم خوب را با خوب تر جایگزین نماید در صورتی که وزیری در تراز دولت انقلابی آیت‌الله ابراهیم رییسی بوده و خود را پاسخگو می‌داند به این چند پرسش ما معلمان پاسخ دهد .

۱ _ چرا بعد از گذشتن سه ماه از انتصاب یک مدیر کل استان دست به تغییر او می‌زند و اساسا چنین اضطراری به چه دلیل مدیریتی اقتضا نموده است که ملاحظه آبروی اشخاص و رعایت اخلاق در بزرگترین نهاد فرهنگی کشور نادیده گرفته می‌شود ؟
۲_ شاخص‌های مدیریتی وزیر برای انتخاب مدیر کل در دولت انقلابی چیست و مدیر کل قبلی واجد کدام یک از آنها نبوده است ؟
۳_ آیا شایعاتی مبنی بر دخالت غیر تخصصی افرادی خارج از وزارت آموزش و پرورش در این اقدام محیرالعقول دخیل بوده است ؟
۴_ آیا ظرفیت مدیریتی قریب پنجاه هزار معلم در شهرستانهای تهران اقتضا نمی‌کرد که مدیر کل از بین آنها انتخاب گردد .
ضمن تشکر از پیگیری هایی که خواهید نمود خواهش می‌کنیم اگر دستتان به سید محرومان می‌رسد به او بگویید که آموزش و پرورش در چه اوضاع و احوالی دست و پا می‌زند.

والسلام
از طرف جمعی از فرهنگیان شهرستان های تهران

—————————————————————————————————

باسلام و ادب محضر وزیر محترم اموزش و پرورش جناب نوری

اخبار منتشره درانتصاب مدیرکل اموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در پایان سال ۱۴۰۰ و دراستانه سال جدید موجب تالم خاطر جامعه بزرگ فرهنگیان و مجمع خیربن عزیزی استان گردید. انتصاب جناب اقای سید مجتبی هاشمی بعنوان مدیرکل اموزش و پروش شهرستانهای استان تهران که همسو با دولت اقای ریسیی انقلابی و ولایت مدار بااندیشه ناب اسلامی وتوانا وب صیروجوان وخلاق که مورد وثوق معلمان وجامعه خیرین شهرستانها که دراین مدت کوتاه مدیریت موجبات تحول دراموزش وپروش استان مشاهدشده لذاسوال اینجاست چه عللی موجب این تصمیم شده جامعه معلمین و خیرین عزیز غریبه نیستند علت را بیان می فرمودید لذا انتظار میرود نسبت به موضوع تجدید نظر گردد.

باتقدیم احترام

جمعی از خیرین بهارستان ناحیه یک

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *